Prolog
na Youtube !

Prolog
Publishing !

HELC www.helc.co.uk to sprawdzona szkoła o 30-to letnich tradycjach, z którą PROLOG współpracuje od kilkunastu lat. Szkoła posiada akredytacje British Council i jest członkiem English UK.

Hastings to popularna miejscowość wypoczynkowa o bogatej historii położona na południowym wybrzeżu Anglii blisko Londynu.

Co ważne (i dość wyjątkowe) w przypadku szkół brytyjskich HELC oferuje małe grupy (5-8 osób). We wszystkich kursach można uczestniczyć na dowolną ilość tygodni. Najczęściej wybierane okresy to 2-4 tygodnie.

GENERAL ENGLISH COURSES

Programy General English rozpoczynają się w każdy poniedziałek (wyjątkowo wtorek w przypadku gdy w poniedziałek jest święto państwowe).

Kurs Intensywny

(Intensive Course) – 31 g.lekc. / 23 ¼ g.zeg.

• pierwsze 8 tygodni - £220 (£255*) / tydzień
  • dodatkowe tygodnie - £195 (£230*) / tydzień

*cena obowiązuje w okresie 1 lipca - 23 sierpnia 2013

To najbardziej popularny i najczęściej wybierany kurs. Zajęcia odbywają się przed południem oraz w cztery popołudnia w tygodniu.

Kurs Standardowy

(Standard Course) - 20 g.lekc. / 15 g.zeg.

• pierwsze 8 tygodni - £185 (£220*) / tydzień
  • dodatkowe tygodnie - £160 (£195*)/ tydzień

*cena obowiązuje w okresie 1 lipca - 23 sierpnia 2013

Jednorazowa Opłata Rejestracyjna

(Registration Fee) - w stałej wysokości £50 niezależnie od typu i długości kursu.

Ilość osób w grupie

(Class size) - 5-8 (W okresie 2 czerwca – 24 sierpnia max ilość osób w grupie może wzrosnąć do 10)

Wiek minimalny

(Minimum age) – 18 lat

Zakwaterowanie

(Accommodation)

Zakwaterowanie u starannie wyselekcjonowanych rodzin w systemie half-board tzn. ze śniadaniem oraz obiadem w porze wieczornej, w weekendy również lunch.

• miejsce w pokoju dwuosobowym
  • £98 / tydzień - pokój jednoosobowy
  • £118 / tydzień

Lunch w HELC - £40 / tydzień

(Activities and Services)

• W każdym tygodniu organizowane są minimum 2 wieczorne zajęcia, jak również w każdą środę organizowana jest popołudniowa wycieczka. W lipcu i w sierpniu dodatkowo organizowane są całodzienne wycieczki w soboty.
  • wycieczki organizowane są do: Londyn, Brighton, Canterbury, Cambridge, Rye, Battle, Bodiam Castle, Salisbury, Stonehenge
  • koszty wycieczek to £8 (w tygodniu) i od £25 zależnie od miejsca docelowego (sobotnie)
  • zajęcia pozalekcyjne to: przyjęcia szkolne, wieczory kuchni narodowych, dyskoteki, turnieje gier, wieczory filmowe, grille, wizyty w pubach, wieczory live music, wizyty w kinach i teatrach. Są darmowe lub pobierana jest opłata od £1 do £5
  • w szkole jest łącze szerokopasmowe z dostępem dla studentów za tygodniową opłatą £2

Opłaty

Po dokonaniu i potwierdzeniu rejestracji obliczona opłata jest wnoszona do kasy PROLOGU w PLN wg. kursu wymiany PLN/GBP z dnia wpłaty.

Zasady rejestracji

1. Płatności. Całość opłaty musi zostać wniesiona do 2 tygodni przed rozpoczęciem kursu.
  2. Opłata rejestracyjna. £50 opłata rejestracyjna nie zależy od typu i długości kursu.
  3. Rezygnacje. W przypadku rezygnacji z kursu w okresie powyżej 2 tygodni przed jego rozpoczęciem zostanie pobrana opłata w wysokości £150. Jeśli rezygnacja zostanie wniesiona w okresie poniżej 2 tygodni to kwota wynosi £150 + opłata kursowa za 1 tydzień. Żadna opłata nie podlega zwrotowi w przypadku wcześniejszej rezygnacji z kursu przed jego ukończeniem. Zaleca się wykupienie polisy na wypadek konieczności rezygnacji z wyjazdu ze względów losowych.
  4. Dni świąteczne. Kursy rozpoczynają się w poniedziałki. Zajęcia nie odbywają się w dni świąteczne.