Prolog
na Youtube !

 
 
 

Prolog
Publishing !

 


Wakacje? - nie tak znów odległe - warto poplanować...ENGLISH IN ENGLAND

PROLOG współpracuje z dwoma renomowanymi szkołami, położonymi na południowym wybrzeżu Anglii. Obie posiadają wieloletnie doświadczenie oraz akredytację British Council.

Anglo-Continental jest jedną z największych szkół języka angielskiego w Wielkiej Brytanii. Założona przed ponad 50 laty gościła na swoich kursach przeszło 300 tysięcy ludzi z całego świata.

Szkoła zlokalizowana jest w pełnej zieleni willowej dzielnicy Bournemouth na południu Anglii, w bliskiej odległości od centrum i plaży.

Szkoła Anglo-Continental jako jedna z pierwszych w Wielkiej Brytanii zdobyła uznanie Brytyjskiego Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wszystkie kursy przez nią organizowane są monitorowane i akredytowane przez The British Council oraz English UK.

GENERAL ENGLISH COURSES Programy General English rozpoczynają się w każdy poniedziałek (wyjątkowo wtorek w przypadku gdy w poniedziałek jest święto państwowe).

 

Kurs Intensywny (Intensive Course) – 25 / 30 g.lekc.
2 tygodnie
3 tygodnie
4 tygodnie
5 tygodni
6 tygodni
545 / 605 £
765 / 855 £
985 / 1105 £
1205 / 1355 £
1425 / 1605 £
7 tygodni
8 tygodni
9 tygodni
10 tygodni
dodatkowe tyg.
1645 / 1855 £
1865 / 2105 £
2085 / 2355 £
2305 / 2605 £
180 / 195 £ za tydzień

 

To najbardziej popularny i najczęściej wybierany kurs.

 

Kurs Standardowy (Standard Course) - 20 g.lekc.
2 tygodnie
3 tygodnie
4 tygodnie
5 tygodni
6 tygodni
485£
675£
865 £
1055 £
1245 £
7 tygodni
8 tygodni
9 tygodni
10 tygodni
dodatkowe tyg.
1435 £
1625 £
1815 £
2005 £
165 £ za tydzień

 

Dodatek wakacyjny (24 czerwca - 12 sierpnia) - £30 / tydzień (bez względu na rodzaj kursu)

Ilość osób w grupie (Class size) - średnio 10 (max.15) osób

Wiek minimalny (Minimum age) – 16 lat

Zakwaterowanie (Accommodation) Zakwaterowanie u starannie wyselekcjonowanych rodzin w systemie half-board tzn. ze śniadaniem oraz obiadem w porze wieczornej, w weekendy również lunch.

- pokój jednoosobowy - £155 / pierwszy tydzień, £105 / kolejny tydzień

Zajęcia pozalekcyjne (Activities and Services) Oprócz zajęć językowych, szkoła zapewnia uczestnikom także zajęcia pozalekcyjne, które umożliwiają dalsze doskonalenie języka oraz bliższe poznanie ludzi, historii i kultury brytyjskiej. Szkoła organizuje wspólne wyjścia do restauracji, pubów i na dyskoteki, dzięki którym studenci i lektorzy mogą się poznać nawzajem. Dodatkowo w weekendy studenci maja możliwość uczestnictwa (za dodatkową opłatą) w całodziennych wycieczkach do okolicznych atrakcji turystycznych, w zajęciach sportowych, pokazach filmów itd.

HELC www.helc.co.uk to sprawdzona szkoła o 30-to letnich tradycjach, z którą PROLOG współpracuje od kilkunastu lat. Szkoła posiada akredytacje British Council i jest członkiem English UK.

Hastings to popularna miejscowość wypoczynkowa o bogatej historii położona na południowym wybrzeżu Anglii blisko Londynu.

Co ważne (i dość wyjątkowe) w przypadku szkół brytyjskich HELC oferuje małe grupy (5-8 osób). We wszystkich kursach można uczestniczyć na dowolną ilość tygodni. Najczęściej wybierane okresy to 2-4 tygodnie.

GENERAL ENGLISH COURSES

Programy General English rozpoczynają się w każdy poniedziałek (wyjątkowo wtorek w przypadku gdy w poniedziałek jest święto państwowe).

Kurs Intensywny (Intensive Course) – 31 g.lekc. / 23 ¼ g.zeg.

- pierwsze 8 tygodni - £210 / tydzień

- dodatkowe tygodnie

- £190 / tydzień To najbardziej popularny i najczęściej wybierany kurs. Zajęcia odbywają się przed południem oraz w cztery popołudnia w tygodniu.

Kurs Standardowy (Standard Course) - 20 g.lekc. / 15 g.zeg.

- pierwsze 8 tygodni

- £180 / tydzień

- dodatkowe tygodnie

- £160 / tydzień

Jednorazowa Opłata Rejestracyjna (Registration Fee) - £50

Dodatek Wakacyjny (2 lipca - 24 sierpnia) - £35 / tydzień

Opłata rejestracyjna i Dodatek Wakacyjny są w stałej wysokości niezależnie od typu i długości kursu.

Ilość osób w grupie (Class size) - 5-8 (W okresie 2 czerwca – 24 sierpnia max ilość osób w grupie może wzrosnąć do 10)

Wiek minimalny (Minimum age) – 18 lat

Zakwaterowanie (Accommodation) Zakwaterowanie u starannie wyselekcjonowanych rodzin w systemie half-board tzn. ze śniadaniem oraz obiadem w porze wieczornej, w weekendy również lunch. - miejsce w pokoju dwuosobowym - £96 / tydzień - pokój jednoosobowy - £116 / tydzień

Lunch w HELC - £40 / tydzień

Zajęcia pozalekcyjne (Activities and Services)

W każdym tygodniu organizowane są minimum 2 wieczorne zajęcia, jak również w każdą środę organizowana jest popołudniowa wycieczka. W lipcu i w sierpniu dodatkowo organizowane są całodzienne wycieczki w soboty.

- wycieczki organizowane są do: Londyn, Brighton, Canterbury, Cambridge, Rye, Battle, Bodiam Castle, Salisbury, Stonehenge

- koszty wycieczek to £7 (w tygodniu) i od £20 zależnie od miejsca docelowego (sobotnie)

- zajęcia pozalekcyjne to: przyjęcia szkolne, wieczory kuchni narodowych, dyskoteki, turnieje gier, wieczory filmowe, grille, wizyty w pubach, wieczory live music, wizyty w kinach i teatrach. Są darmowe lub pobierana jest opłata od £1 do £5

- w szkole jest łącze szerokopasmowe z dostępem dla studentów za tygodniową opłatą £2

Opłaty

Po dokonaniu i potwierdzeniu rejestracji obliczona opłata jest wnoszona do kasy PROLOGU w PLN wg. kursu wymiany PLN/GBP z dnia wpłaty.

Zasady rejestracji

1. Płatności. Całość opłaty musi zostać wniesiona do 2 tygodni przed rozpoczęciem kursu.

2. Opłata rejestracyjna. £50 opłata rejestracyjna nie zależy od typu i długości kursu.

3. Rezygnacje. W przypadku rezygnacji z kursu w okresie powyżej 2 tygodni przed jego rozpoczęciem zostanie pobrana opłata w wysokości £150. Jeśli rezygnacja zostanie wniesiona w okresie poniżej 2 tygodni to kwota wynosi £150 + opłata kursowa za 1 tydzień. Żadna opłata nie podlega zwrotowi w przypadku wcześniejszej rezygnacji z kursu przed jego ukończeniem. Zaleca się wykupienie polisy na wypadek konieczności rezygnacji z wyjazdu ze względów losowych.

4. Dni świąteczne. Kursy rozpoczynają się w poniedziałki. Zajęcia nie odbywają się w dni świąteczne.